Odstranění železa. Moderní filtrační systémy

Zvýšený obsah železa je jedním z hlavních problémů pitné vody, jak vody z vodovodu, tak i ze studny a vrtů v předměstských oblastech. To nejen dává vodě nepříjemnou chuť a matnou oranžovou barvu, ale také poškozuje zdraví. Proto se odstranění železa stává povinným opatřením, aby se zabránilo vážným problémům se zdravím a technologií.

Читать дальше

Rozbor vody ze studní a vrtů: jak se provádí

Mnozí věří, že voda z vrtu nebo studní, je čistá, chutná a zdravá podle norem. Často je tomu tak, ale opak je pravdou. Voda z vrtu nebo studní je často kontaminována různými toxickými látkami, mechanickými nečistoty a patogenními baktériemi. A čím menší je hloubka studny, tím vyšší riziko. Zda je voda vhodná k pití, je možné až poté, co budou získány výsledky rozboru vody.

Читать дальше

Vodní filtry pro domácnost: Jak správně vybrat? 


  Někteří občané se domnívají, že vodní filtry jsou prvkem zbytečných nákladu pro domácnost. Jak všichni víme, sklenice čisté vody vypita nalačno, nejen nastartuje metabolické procesy v našem těle, ale také celkově zoceluje organismus. A vzhledem k tomu, že si uvědomujeme pozitivní účinky vody, je třeba také se zamyslet nad její kvalitou. Tento článek bude zejména užitečný zejména pro lidi, kteří se s otázkou vodních filtru setkali poprvé. V tomto článku se dozvíte postup, jak správně vybrat vodní filtr, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita a ušetřeny zbytečné náklady.

Читать дальше

Proč z vodovodu teče nahnědlá voda?  Neboli rezavá. S tímto problémem se často setkávají uživatelé studen a vrtů, ale také i lidi v domácnosti. Lidé, kteří se v této situaci ocitnou, si často řeknou, že stačí počkat, vypustit pár litru vody a vše bude v pořádku. Co ale v případě, že tomu tak není? Tehdy riskujete nejen poškození vašich spotřebičů, ale i vaším zdravím.

Читать дальше