Odstranění železa. Moderní filtrační systémy

Zvýšený obsah železa je jedním z hlavních problémů pitné vody, jak vody z vodovodu, tak i ze studny a vrtů v předměstských oblastech. To dává vodě nejen nepříjemnou chuť a matnou oranžovou barvu, ale hlavně poškozuje zdraví. Proto se odstranění železa stává povinným opatřením, aby se zabránilo vážným zdravotním problémům. Vysoký obsah železa ve vodě se Vám taky projeví na spotřebičích a zařízení, které používáte.

Читать дальше

Rozbor vody ze studní a vrtů: jak se provádí

Mnozí věří, že voda z vrtu nebo studní, je čistá, chutná a zdravá podle norem. Může tomu tak být, ale nejčastěji je opak pravdou. Voda z vrtu nebo studní je často kontaminována různými toxickými látkami, mechanickými nečistoty a patogenními baktériemi. A čím menší je hloubka studny, tím vyšší je riziko nestandartní vody. Zda je voda vhodná k pití, je možné zjistit až poté, co budou získány výsledky rozboru vody.

Читать дальше

Vodní filtry pro domácnost: Jak správně vybrat?


Někteří občané se domnívají, že vodní filtry jsou prvkem zbytečných nákladu pro domácnost. Jak všichni víme, sklenice čisté vody vypita nalačno, nastartuje nejen metabolické procesy v našem těle, ale také celkově zoceluje organismus. A vzhledem k tomu, že si uvědomujeme pozitivní účinky vody, je třeba se také zamyslet nad její kvalitou. Tento článek bude užitečný zejména pro lidi, kteří se s otázkou vodních filtru setkali poprvé. V tomto článku se dozvíte postup, jak správně vybrat vodní filtr, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita a ušetřeny zbytečné náklady.

Читать дальше

Proč z vodovodu teče nahnědlá voda?Hnědá, červená neboli rezavá. S tímto problémem se často setkávají uživatelé studen a vrtů, ale také rodiny v domácnosti. Lidé, kteří se v této situaci ocitnou, si často řeknou, že stačí počkat, vypustit pár litrů vody a vše bude v pořádku. Co ale v případě, že tomu tak není? Tehdy riskujete nejen zežloutnutí vašeho bílého prádla a poškození vašich spotřebičů, ale především si zahráváte s vlastním zdravím!

Читать дальше