Filtrace pitné vody – rezervní osmoz, ultrafiltrace
Filtry reverzní osmózy pro čištění pitné vody
 

Stálý zákazníci dobře znají systémy reverzní osmózy (RO). Tyto systémy jsou určeny na odstranění baktérii, tvrdosti a chlóru. Zvláštností tohoto zařízení je speciální  membrána, principem reverzní osmózy je obdobný, jak přijímají buňky rostlin vodu. Membránou domácího systému reverzní osmózy prochází výlučně molekuly vody, membrána zabraňuje průchodu různých nečistot a baktérií. Při objednání tohoto výrobku od společností WaterClean získáte spolehlivé zařízení pro úpravu vody s vysokou účinností!

Systémy RO pro změkčování a dezinfekci vody v domácností

Zabýváme  dodávkou a instalací různých zařízení pro kvalitní úpravu pitné vody v České republice. Proč vám právě doporučujeme systém domácí  reverzní osmózy mezi tolika produkty na trhu?  Mezi hlavní výhody těchto zařízení jsou:

  • Vhodné pro odstranění tvrdosti, chlóru a  baktérií.
  • Mají kompaktní rozměry a lze je snadno umístit pod umyvadlo, mají rychlou návratnost v porovnání s nákupem balené vody nebo použitím jiných filtrů.
  • Jednoduchost obsluhy domácích systémů RO – každý dospělý člověk si s nimi dokáže poradit.


Při použití našeho zařízení, rychle zapomenete na všechny nepříjemnosti spojené s dopravou těžkých lahví, balené vody z obchodu. Pomůžeme vám zhodnotit všechny výhody moderních systémů na úpravu vody pomocí  RO - vysokou účinnost a energetickou nenáročnost tohoto systému s malými instalačními rozměry.

Reverzní osmóza na odstranění chlóru

Největší nebezpečí pro lidské zdraví při použití pitné vody z kohoutku je chlór a jeho sloučeniny. Chcete-li maximálně a kvalitně odstranit nečistoty z vody, použijte domácí filtry reverzní osmózy RO. Jsou ideální pro odstranění chloru, tvrdosti a baktérií. Získáte tím čistou a zdravou vodu, která je ideální k pití.

Mineralizace vody v reverzní osmóze

Pro osoby s nízkým pH v organizmu a vysokou potřebou minerálů doporučujeme systémy RO s mineralizátory. S jejich pomocí si můžete kontrolovat obsah užitečných minerálů v pitné vodě.


Systémy reverzní osmózy v České republice za přijatelné ceny

Chcete-li si pořídit vysoce výkonnou domácí reverzní osmózu, na odstranění baktérií z pitné vody za nejvýhodnější cenu v České republice? Kontaktujte našeho obchodníka. Naši zaměstnanci velmi dobře znají toto moderní zařízení na úpravu vody a nabídnou Vám kvalitní služby: od návrhu až po instalaci systémů. Čistá pitná voda – základ dobrého zdraví a dobré nálady!

Ultrafiltrační systémy pro čištění pitné vody
 

Výhody ultrafiltrace (UF)

- Zlepšená chuť vody, která byla  vyčištěna. Příjemná chuť je vysvětlena skutečností, že během čištění  jsou zachovány užitečné mikroživiny, které jsou obsaženy v přírodní  vodě.- V čistících systémech  založených na ultrafiltraci není nutné instalovat mineralizátory,  protože přírodní minerály zůstávají ve vodě.-  Kompletní čištění od bakterií a virů škodlivých pro člověka, jelikož  jejich velikost je desítky násobek velikosti pórů membrány.- Vyšší rychlost čištění. Vzhledem k velkým pórům  je rychlost čištění vody mnohem vyšší.-  Kompaktní rozměry, malá velikost. Vyšší rychlost čištění umožňuje  provoz bez zásobníku, což výrazně snižuje požadavky na instalační  rozměry . Konstrukce systému je jednodušší.-  Ekonomický přínos. Systémy ultrafiltrace vody mají pořizovací  náklady  asi jeden a půl krát nižší než náklady na systémy reverzní osmózy.  Pravděpodobně jsou proto ultrafiltrační systémy lídry v prodeji domácích  systémů čištění vody na evropském trhu. 


Omezení použití ultrafiltrace

Je  třeba mít na paměti, že při ultrafiltraci nejsou z vody odstraňovány  všechny nečistoty. Pokud voda obsahuje škodlivé rozpuštěné chemické  sloučeniny - stojí za to zvolit  systém čištění vody na základě reverzní  osmózy.

Mikroorganismy, proteinové molekuly, koloidy, mechanické  nečistoty  jsou mnohem větší a  nemohou proniknout přes ultrafiltrační  membránu.

Póry ultrafiltračních membrán jsou větší než póry  membrán systémů s reverzní osmózou. Proto má voda získaná v důsledku  ultrafiltrace  jiné vlastnosti.

K  pozitivním aspektům lze připsat fakt, že ve vodě zůstávají minerální  soli, které jsou během čištění reverzní osmózy zcela odstraněny.  Přítomnost takových minerálních prvků ve vodě je přínosná pro lidské  zdraví.

Negativní stranou větší  velikosti pórů membrán v ultrafiltraci je to, že přes tyto póry mohou  spolu s minerálními složkami projit  i škodlivé chemikálie - ionty  těžkých kovů, některé organické a anorganické sloučeniny.