Rozbor vody v akreditované společnosti
 
Rozbor kvality pitné vody

Před instalací filtrů na úpravu vody nebo pro stanovení kvality pitné vody doporučujeme provést  nezávislou rozbor kvality vody včetně chemického a bakteriologického rozboru složení vody. 

Zkušení pracovníci naši firmy provedou odběr vzorků a odvezou vzorky do akreditované společnosti na rozbor vody a na základě protokolu, rozboru vody, Vám navrhnou způsob řešení Vašeho problému.

1. Na co potřebujeme rozbor vody.

2. Výhody našich laboratoří.

3. Jak vypadá rozbor vody.

4. Ceník rozborů.

5. Kontakty poboček.

 

Jaký je účel rozboru vody?

Není žádným tajemstvím, že komunální systémy na úpravu vody nejsou s vysokou úrovní znečištění vody dostatečně účinné. Po vykopání studny nebo vrtu se může stát, že bude voda kontaminovaná těžkými kovy. 

Existuje mnoho způsobů, jak zjistit kvalitu vody: určitě cítíte v obecním vodovodu přítomnost chlóru, cítíte ve vodě železo (vysoký obsah železa), ve vodě po odstátí, se po několika hodinách objeví bílá sraženina (je to důkaz vysokého obsahu solí) atd.

Ale všechny tyto vedené metody "rozboru vody" mají velkou nevýhodu - subjektivitu a větší pravděpodobnost chyb při určování jakosti vody.

 

Rozbor vody v akreditované společnosti je Jediný  přesný a spolehlivý způsob testování vody   

1. Rozbor vody vám umožňuje znát kvalitu vody. Umožní vám zjistit vhodnost vody pro pití a každodenní používání, nebo ukáže na prvky, které se musí z vody odstranit, aby voda byla vhodná k pití. Jedním z nejspolehlivějších a nejúčinnějších způsobů čištění vody je instalace filtračního systému.

2. Rozbor vody je nutný pro sestavení filtračního systému.

3. Pro nastavení velikostí úpravny vody. I když filtrační zařízení bylo vybráno na základě výsledků rozboru vody, neznamená to, že to filtrace zvládne. Jinými slovy, rozbor vody je důležitý, i proto aby se zjistila úroveň filtrace na výstupu z filtračního zařízení.

4. Pro kontrola životnosti vyměnitelných prvků filtračního systému. Pokud po rozboru vody získáte vodu, která je daleko od požadovaných hodnot, stojí za to zkontrolovat stav filtrů a případně je vyměnit. Samozřejmě, každý filtr je určen na něco jiného.

Jak probíhá rozbor vody

Po uzavření smlouvy s laboratoří nebo zprostředkovatelem, se k Vám pošle osobu která je odborně způsobilá k odebírání vzorků vody. Voda se nabírá do speciálních sterilních nádob, které jsou označeny časem a místem odběru vzorků. Nádob je obvykle pět kusů - pro chemický (včetně organoleptického) a pro mikrobiologický rozbor. Vybrané vzorky jsou ihned dodány do laboratoře, kde se dělá rozbor. Je velmi důležité, aby se vzorky ihned dodali do laboratoře. Nejprve se kontroluje na organoleptické vlastnosti a pak se zjistí počtybakterií. Po několika dnech, práce skončí a dojde k vystavení výsledků zkoušek rozboru vody a Vy obdržíte oficiální dokument - protokol, který bude obsahovat výsledky testů. Protokol rozboru vody dostanete od laboratoře do 5-7 dnů.

Proč by jste měli ponechat odběr vzorků vody na nás?

Certifikovaná laboratoř

Analytická laboratoř akreditovaná CIA dle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005.

Operativnost a kvalita

V co nejkratším čase obdržíte oficiální protokol o rozboru vody a doporučení k způsobu čištění.

Doprava

Naši asistenti si sami odeberou vzorky vody s Vámi domluvenou dobu a doručí ji do laboratoře.
Příklad standartní rozboru vody
Objednat rozbor vody
Kompletní rozbor vody
Kompletní rozbor vody
Pokročilá analýza vody 
Cena: 1500 Kč 

Varianty dopravy a odběrů

Varianta 1

Technolog přijede na místo náběru +1000.-kč náběr + 8 č/km z nejbližší pobočky + rozbor vody 1.500.-kč.

Varianta 2

Odběrovou sadu si vyzvednete na sběrném místě nebo laboratoři. Sběrná místa: http://www.waterclean.cz. Laboratoře: Praha |Česká Lípa | Pardubice | Liberec | Lovosice | Ostrava | Brno | Plzeň |České Budějovice | Kroměříž | Jihlava | Rožnov p. Radhoštěm - předem musíme vaše jméno na sběrné místo nahlásit, proto nám pošlete objednávku či zavolejte v případě, že si vyberete tuto variantu. Odběrová sada vydrží sterilní 30dní. Předem mě musíte nahlásit Vaši adresu, jméno,e-mail. Uložím si Vás do systému pro další komunikaci a ohledně vystavení faktury.

Varianta 3

Náběr můžete dělat sám s odběrovou sadou, kterou Vám mohu zaslat na dobírku za celkovou cenu 1.755.-kč. Vbalíku je předtištěna samolepka s kódem české pošty, Vaší odesílací adresou a adresou laboratoře. Po nabrání vzorků vody vrátíte odběrovou sadu zpět do balíku a samolepku nalepíte na balík, odvezete na poštu a česká pošta od Vás balík přijme zdarma!!! Nic nevypisujete, vše jeuloženo v čárovém kódu. Poštovné zpět hradí naše firma. Cca za týden dostanete výsledky rozboru vody na Váš uvedený e-mail. Pakliže serozhodnete pro variantu 3, nezapomeňte do e-mailu napsat jméno apříjmení, telefonní číslo a adresu, na kterou chcete zaslat odběrovou sadu. Uvedené ceny jsou s Dph. Doba konečného vypracování rozboru vody cca 7 pracovních dní dle vytíženosti dané laboratoře.

Varianta 4

Pakliže by jste požadovali (Váš kontrolní úřad) nabrání vzorků vody akreditovaným pracovníkem – oprávněnou osobou, je cena 1.500.-kč + 980.-kč. Celkem 2.480.-kč. Tato cena zahrnuje dopravu do 60km; nad 60 km – 200 km je cena 1.500 + 1.650,- kč celkem 3.150,-kč.

Pobočky pro rozbory vody po České Republice

Prostějov, Přerov, Brno, Ostrava, Dětmarovice, Praha, Plzeň, České Budějovice, Česká Lípa, Pardubice, Liberec, Lovosice, Rožnov pod Radhoštěm, Kroměříž, Jihlava.

Zkušební laboratoř c. 1163, akreditovaná CIA dle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005.

Zavolejte na telefonní číslo ‎+420 777 607 565.

* Odběr vzorků vody naším pracovníkem - 200 kč + 4 kč/km.