Ultrafiltrační systémy pro čištění pitné vody

Výhody ultrafiltrace (UF)

  - Zlepšená chuť vody, která byla vyčištěna. Příjemná chuť je vysvětlena skutečností, že během čištění jsou zachovány užitečné mikroživiny, které jsou obsaženy v přírodní vodě.
  - V čistících systémech založených na ultrafiltraci není nutné instalovat mineralizátory, protože přírodní minerály zůstávají ve vodě.
  - Kompletní čištění od bakterií a virů škodlivých pro člověka, jelikož jejich velikost je desítky násobek velikosti pórů membrány.
  - Vyšší rychlost čištění. Vzhledem k velkým pórům  je rychlost čištění vody mnohem vyšší.
  - Kompaktní rozměry, malá velikost. Vyšší rychlost čištění umožňuje provoz bez zásobníku, což výrazně snižuje požadavky na instalační rozměry . Konstrukce systému je jednodušší.
  - Ekonomický přínos. Systémy ultrafiltrace vody mají pořizovací  náklady asi jeden a půl krát nižší než náklady na systémy reverzní osmózy. Pravděpodobně jsou proto ultrafiltrační systémy lídry v prodeji domácích systémů čištění vody na evropském trhu. 

 

Omezení použití ultrafiltrace

Je třeba mít na paměti, že při ultrafiltraci nejsou z vody odstraňovány všechny nečistoty. Pokud voda obsahuje škodlivé rozpuštěné chemické sloučeniny - stojí za to zvolit  systém čištění vody na základě reverzní osmózy.

Mikroorganismy, proteinové molekuly, koloidy, mechanické nečistoty  jsou mnohem větší a  nemohou proniknout přes ultrafiltrační membránu.

Póry ultrafiltračních membrán jsou větší než póry membrán systémů s reverzní osmózou. Proto má voda získaná v důsledku ultrafiltrace  jiné vlastnosti.

K pozitivním aspektům lze připsat fakt, že ve vodě zůstávají minerální soli, které jsou během čištění reverzní osmózy zcela odstraněny. Přítomnost takových minerálních prvků ve vodě je přínosná pro lidské zdraví.

Negativní stranou větší velikosti pórů membrán v ultrafiltraci je to, že přes tyto póry mohou spolu s minerálními složkami projit  i škodlivé chemikálie - ionty těžkých kovů, některé organické a anorganické sloučeniny.

Cena systémů ultrafiltrace pitné vody
AQUAFILTER FP3-HJ-K1
AQUAFILTER FP3-HJ-K1
4-stupňový filtr s kohoutkem pod dřez Antibakteriální.
Cena: 2450 Kč 
AQUAFILTER EXCITO‐EKOFP4
AQUAFILTER EXCITO‐EKOFP4
Kompaktní 4-stupňový filtr pitné vody.
Cena: 3200 Kč 
AQUAFILTER EXCITO-B
AQUAFILTER EXCITO-B
5-stupňová ultrafiltrační systém pitné vody. 
Cena: 4450 Kč